۴ نکته در مورد خرید و استفاده از محصولات اورجینال ادوبی

نکاتی در مورد خرید و استفاده از محصولات اورجینال ادوبی

در این مقاله سعی داریم تا مواردی را که به تجربه‌ای که در نحوه استفاده از محصولات اورجینال ادوبی در ایران را بدست آورده ایم با شما مخاطبان گرامی به اشتراک بگذاریم .

Icons of Adobe softwares
۴ نکته در مورد خرید و استفاده از محصولات اورجینال ادوبی 4

1- قبل از خرید محصولات اورجینال ادوبی :

تفاوت اکانت‌های ارائه شده در سایت‌های دیگر با سایت تصویرگر:

عمده تفاوت اکانت‌های ارائه شده در سایت تصویرگر با دیگر همکاران در انحصاری بودن اکانت ارائه شده می باشد، بدین معنی که اکثر همکاران اکانت‌های اشتراکی را در قالب اکانت اورجینال به فروش میرسانند و این موضوع باعث مشکلات خاصی برای کاربران می گردد.

از این مشکلات میتوان به مواردی همچون اشتراک اطلاعات بین کاربران استفاده کننده، احتمال بن شدن بسیار بالا، نشت و لو رفتن پروژه‌های کاربر و مواردی دیگر نام برد.

  • اشتراک اطلاعات بین کاربران:

اکانت های ادوبی به صورت پیش‌فرض دارای فضای ابری هستند و این فضای ابری در حداقل ترین حالت بک آپی از فعالیت‌های شما جهت امنیت اطلاعاتتان تهیه و نگهداری می‌کنند حال شما تصور کنید که یک اکانت به صورت اشتراکی بین 5 نفر در حال استفاده است و هیچ پارامتری برای جداسازی این اطلاعات توسط ادوبی پیش‌بینی نشده و ممکن است بک آپ شما در اختیار شخص دیگری در جای دیگری قرار گیرد،

مثلا شما یک پروژه در تهران با یکی از نرم افزارهای ادوبی ایجاد کرده‌اید و شخص دیگری در شیراز می‌تواند به پروژه شما دسترسی داشته باشد.

  • احتمال بن شدن :

عزیزان در کل، تمامی شرکت‌های تولیدکننده نرم افزار، جهت حفظ امنیت زیر ساخت خود و همچنین جهت حفظ ایجاد اعتماد بین مشتریان خود از فایروال های بسیار قوی استفاده می‌کنند از طرفی ایران در تحریم این چنین شرکت‌هایی است، لذا بسیار احتمال دارد تا اکانتی که میخرید با یک اشتباه کوچک بن شده و از دسترس خارج شود.

حال شما به این موضوع توجه کنید که اگر یک اکانت به صورت مشترک بین 10 نفر استفاده شود، اولا بسیار احتمال دارد که فایروال‌های ادوبی آن اکانت را ناقض قوانین شناسایی کند.

دوما یک اشتباه کوچک توسط یکی از این 10 نفر منجر به از دسترس خارج شدن اطلاعات و دسترسی 9 نفر دیگر هم خواهد شد.

  • نشت و لو رفتن پروژه ها :

تصور کنید شما یک برنامه نویس حوزه وب هستید و مدت‌ها تلاش کرده‌اید و یک پروژه منحصر به فرد در XD به منظور کسب درآمد نوشته‌اید، حال یکی از این 9 نفر پروژه را از طریق فضای ابری ادوبی دانلود نموده است. در چنین شرایطی خود بهتر می‌دانید که چه هزینه‌ها و مشکلاتی به شما تحمیل خواهد شد.

بسیاری از مشتریان ما در ابتدا دو سوال پر تکرار را از ما می پرسند که که خالی از لطف نیست در این مقاله جواب آنها را با شما به اشتراک بگذاریم:

سوال اول- چرا قیمت‌های شما از قیمت‌های دیگر همکارانتان بالاتر است ؟

در جواب این دوستان باید عرض کنیم که ما ریسیلر رسمی ادوبی هستیم و دلال و … نیستیم به همین دلیل اکانت‌هایی که ارائه می‌دهیم انحصارا در مالکیت مشتری بوده و ما نمی‌توانیم دخل و تصرفی در آن داشته باشیم پس طبیعتا قیمت اکانت اختصاصی با اکانت اشتراکی تفاوت خواهد داشت.

یک مثال جهت بهتر معلوم شدن موضوع: برای مثال یک اکانت فتوشاپ یک ماهه 10 دلار است و شخصی این اکانت را به قیمت 10 دلار تهیه می‌کند و آنرا به 10 نفر هرکدام 5 دلار می فروشد.

مجموعا این شخص یک اکانت 10 دلاری به 50 دلار فروخته و 40 دلار سود کرده است ولی تصویرگر یک اکانت 10 دلاری را همان 10 دلار میفروشد و 10 درصد سود خود را از ادوبی دریافت می کند. در چشم خریدار تصویرگر اکانتی را که 5 دلار است را 10 دلار میفروشد ولی همکاران 5 دلار، اما در واقعیت تصویرگر 1 دلار و همکاران ما 4 دلار سود میکنند.

وانگهی که تصویرگر اکانت انحصاری را ارائه کرده که بسیار امن است ولی همکاران ما اکانتی را که در اختیار چند نفر دیگر است را به خریدار ارائه کرده است و می تواند مشکلات جبران ناپذیری را برای خریدار به بار آورد.

سوال دوم – چرا قیمت‌هایی که در تصویرگر ارائه می گردد از قیمت‌هایی که در سایت ادوبی ارائه می گردد پائین‌تر است ؟

در جواب این دوستان باید عرض کنیم که این موضوع به سیاست‌های ادوبی بر می‌گردد و ما نیز اطلاع چندانی از جزئیات این سیاست نداریم و در طی مذاکرات مواردی کمی که متوجه شدیم را با شما به اشتراک میگذاریم.

در سال 2022 ادوبی سیاست‌های تجاری خود را تغییر داد و قیمت محصولات خود را در هر کشور به نسبت شرایط آن کشور تعیین نمود. به طور مثال در روسیه بدلیل اینکه قوانین آن کشور از هکر‌ها حمایت می‌کرد بسیار پایین آورد تا عملا تهیه محصولات کرک شده ادوبی در روسیه توجیح نداشته باشد.

در ایران هم بدلیل مسائل جاری در موضوع قوانین کپی رایت قیمت محصولات خود را به نحوی تعیین نمود که کاربران اکانت اورجینال را به قیمت یک پک DVD نرم افزار تهیه کنند.

در اواخر سال 2022 که کاربران ایرانی تعدادی اکانت اورجینال تهیه نموده‌اند سیاست ادوبی تغییر کرد و بعضی امکانات نرم افزار‌ها را در نسخه‌های کرک شده غیر فعال نمود (به طور مثال پس از حدود یک‌ماه از نصب لایت روم تحت مک کرک شده قسمت دولوپ این نرم افزار خود به خود از کار می افتد) و کمی قیمت‌ها را بالاتر برد.

لذا دوستانی که این سوال را مطرح می‌کنند اکثرا قیمت را از سایت ادوبی امریکا چک کرده و با قیمت‌های تصویرگر مقایسه می‌کنند و این شبهه برایشان پیش می‌آید.

2- در زمان خرید:

قبل از خرید محصولات ادوبی از سایت تصویرگر حتما به موارد زیر توجه کنید:

  • ایمیلی که با آن در سایت ثبت نام می‌کنید قبلا در سایت ادوبی ثبت نشده باشد. البته ما قبل از ایجاد دسترسی کنترل می‌کنیم که آیا ایمیل شما قبلا در سایت ادوبی ثبت شده یا خیر، ولی جهت تسریع روند ارائه اکانت لطفا با ایمیلی که قبلا در سایت ادوبی ثبت نگردیده خرید انجام دهید.
  • لطفا از ایمیلی استفاده کنید که حتما متعلق به خودتان است و هر زمان که نیاز دارید بتوانید رمز آنرا تغییر دهید.
  • حدالمقدور از آدرس‌های ایمیلی استفاده کنید که سرورهای آن در خارج از ایران است و همچنین دسترسی شما به آن سرورها از ایران با محدودیت مواجه نیست.

به طور مثال از آدرس‌های سرویس دهندگانی همچون Gmail و yahoo استفاده کنید و از آدرس ایمیل سایت خود و یا آدرس‌های ایمیل با دامنه ir استفاده نکنید.

3- پس از خرید:

بدلیل بعضی محدودیت‌های زیر ساختی کشور و تحریم‌ها، بعضی عملیات فعلا به صورت دستی انجام می‌پذیرد و در نظر داشته باشید که احتمال دارد تحت عواملی همچون تفاوت ساعت ایران با دفتر خاور‌میانه ادوبی یا تعطیلات در یکی از طرف‌ها‌، تحویل اکانت شما از 10 دقیقه تا 24 ساعت کاری به طول انجامد.

پس از تحویل اکانت حتما پسورد خود را در سایت ادوبی تغییر دهید. (این کار را حتما قبل از نصب نرم افزار بر روی دیوایس خود انجام دهید).

اگر نرم افزار خریداری شده را قبلا بر روی دیوایس خود نصب کرده‌اید حتما آن‌را حذف کنید و مجددا نصب نمائید و به هیچ عنوان دیگر از نرم افزارهایی که دارای کرک هستند استفاده نکنید.

جهت ورود به اکانت خود در سایت ادوبی نیاز به استفاده از سرویس‌های تغییر ای پی دارید ولی جهت نصب و یا استفاده از نرم افزار نیازی به این گونه سرویس‌ها ندارید و توصیه می‌کنیم هیچ‌گاه با فیلتر‌شکن و… از نرم افزار استفاده نکنید (در مورادی دیده شده که این کار موجب بن شدن اکانت می گردد).

4- پس از اتمام اشتراک:

تجربه نشان داده که ادوبی چند روز پس از اتمام اشتراک اقدام به بستن دسترسی شما به نرم افزار می‌کند (این موضوع قطعی نیست ولی تقریبا در تمام موارد دیده شده است) پس از این چند روز هم استفاده کنید و بعد اقدام به تمدید نمائید.

در زمان تدوین این مقاله شرکت ادوبی برای تمدید اکانت‌های از قبل خریداری شده آفرهای بسیار جالبی ارائه می‌دهد لذا اگر تمایل دارید قبل از تمدید با پشتیبانی تصویرگر تماس بگیرید و از آفرهای قابل ارائه بر روی اکانت خود جویا شوید.

f Adobe software with original license
۴ نکته در مورد خرید و استفاده از محصولات اورجینال ادوبی 5
reza.psg
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *